Back to home
in Edukacja, Kategorie, Książki, Rodzicielstwo, Zabawa

Wizyta w bibliotece i kilka nowości

  • 26 września 2019
  • By Patrycja
  • 0 Comments
Wizyta w bibliotece i kilka nowości

Ostatni wpis o poszukiwaniu wartościowych książek zaprowadził nas do biblioteki

Tak naprawdę to koleżanka mnie oświeciła. Skoro nie mamy za bardzo co czytać, a zasoby finansowe nie pozwalają na zakupowe szaleństwo, zawsze można pójść do biblioteki i coś wypożyczyć.

Książki dla dzieci

Nie znalazłam nic konkretnego z mojej listy, bo większość książek jakie się na niej znajdują to nowości. Mimo wszystko była to bardzo inspirująca wizyta. Szczególnie z powodu prezenciku jaki mała Di dostała z tej okazji. Jako nowy młodziutki posiadać karty bibliotecznej otrzymała książeczkę Pierwsze wiersze dla….

Pierwsze wiersze dla...

Jest to bardzo ładnie wydany zbiór kilku wierszyków dla najmłodszych. Ilustrowany przez mają ulubiona parę Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka twórców Małego atlasu ptaków, o którym wspominałam w poprzednim wpisie. Jako ciekawostkę dodam jeszcze, że książka ma dwie wersje okładki dla chłopca i dla dziewczynki. Dodatkowo do książeczki dołączona została broszurka dla rodziców o roli czytania w życiu dziecka. Wszystko wydane przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Lubię jak instytucja państwowa zrobi coś dobrze.

Pierwsze wiersze dla...

 

Pierwsze wiersze dla ...

 

Pierwsze wiersze dla ...

Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka

Pierwsze wiersze dla ...

Broszura dla rodziców jest dość obszerna i ku mojemu zaskoczeniu zawiera wiele bardzo przydatnych informacji. Między innymi rekomendacje kilku książek dla dzieci, z których na pewno coś dorzucę do swojej listy z poprzedniego wpisu (tutaj).

Pierwsze wiersze dla ...

 

Pierwsze wiersze dla ...

 

Pierwsze wiersze dla ...

Nie wiem czy można to gdziekolwiek kupić, ale jeśli ta pozycja wpadnie Wam w ręce nie lekceważcie jej. Naprawdę warto poświęcić jej chwilę.

By Patrycja, 26 września 2019
Nowa przygoda z Usborne Books
Śniadanie doskonałe
Jak uczyć malucha angielskiego?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O mnie
Niezbyt poukładana, ciągle walcząca, szukająca, sprawdzająca i lekko na opak. Mama małej Di, która zweryfikowała w moim życiu wszystko. Nie tylko pojęcie o macierzyństwie (którego nie miałam), nie tylko wartości (które wciąż pozostają raczej takie same), ale cały światopogląd (który całym sercem pragnę jej przekazać).
Najnowesze posty
Instagram
Facebook
Follow Us
Archiwum
Instagram API currently not available.